Medale Komisji Edukacji Narodowej dla członków naszego Oddziału

Medale Komisji Edukacji Narodowej dla członków naszego Oddziału

Mamy powody do dumy. Podczas warszawskich obchodów Światowych Dni Społeczeństwa Informacyjnego, 14 maja, na wniosek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Informatycznego Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczono osoby związane z naszym Oddziałem.

Wyróżnienie otrzymali dr Beata Laszkiewiczmgr Hanna Mazur z Politechniki Wrocławskiej, dr inż. Zbigniew Szpunar z Uniwersytetu Kaliskiego oraz mgr inż. Wiesław Paluszyński — prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego i członek Rady Społecznej Wydziału Informatyki i Telekomunikacji.
Dr Beata Laszkiewicz została dodatkowo uhonorowana brązową odznaką Polskiego Towarzystwa Informatycznego za zaangażowanie i wieloletnią działalność społeczną na rzecz Stowarzyszenia.

Medal Komisji Edukacji Narodowej to prestiżowe odznaczenie przyznawane przez Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania — w szczególności za działalność dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą oraz za działania, które w twórczy i znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju edukacji. Jest wyrazem najwyższego uznania dla osób angażujących się w rozwój polskiej edukacji.

Wręczenie medali — w imieniu Ministra Edukacji Narodowej dokonane przez przedstawiciela resortu — było częścią obchodów Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego oraz jubileuszu 45-lecia Polskiego Towarzystwa Informatycznego. W ramach wydarzenia odbyła się konferencja „Informatyka 2026 oczami PTI: dokonania, perspektywy, wyzwania”, poświęcona m.in. zastosowaniom sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwu, inżynierii oprogramowania oraz rozwojowi kompetencji cyfrowych. Gościem honorowym był Wiceprezes Rady Ministrów i Minister Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.

Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy!